Dla Aktywnych

"Rancho Oland" we Władysławowie - Chłapowie  

Na terenie campingu znajduje się stadnina koni,w której jest siedem koni, kuc szetlandzki  i dwa padoki. Stadnina koni oferuje przejażdżki konne dla nieumiejących jeździć po terenie campingu.

Oferuje również możliwość nauki jazdy konno oraz różnego rodzaju jazdy konne dla zaawansowanych: jazda westernowa, jazda w teren.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Małe Morze - pierwszy na Półwyspie camping, szkółka żeglarska, windsurfingowa, board and kite, board school, kite club.

Kolejnym miejscem, gdzie można zdobyć umiejętności wodne to Camping Chałupy 3. Do wyboru obozy grupowe oraz zajęcia indywidualne, więc zarówno młodsi jak i starsi amatorzy wodnych szaleństw znajdą tu coś dla siebie.

W Chałupach znajduje się również Baza Solar, gdzie w licznych szkołach windsurfingu możesz nauczyć się podstaw żeglowania, wynająć instruktora oraz wszystko co potrzeba do pływania.

 

 

Formoza RIB
Niezapomniane emocje na łodziach typu R.I.B. (ang. Rigid Inflatable Boat). Jakich używają do wykonywania swoich zadań między innymi wojskowe jednostki specjalne: komandosi z Formozy, Grom-u, Straży Granicznej i Policji.
PARKER 900 Baltic to najszybsza jednostka pływająca na polskim wybrzeżu. 16 osobowy R.I.B. wyposażony w dwa silniki MERCURY VERADO o łącznej mocy 600kM (441kW) Prędkość max. 100 km/h!

 

 

 

Lotnisko na terenie Półwyspu Helskiego od lat przyciąga fanów i miłośników lotnictwa, kusząc także bogatą ofertą dla przeciętego turysty.
Stanowi doskonałą bazę dla sportów ekstremalnych i lotnictwa, wszystko to w otoczeniu wyjątkowej helskiej przyrody oraz odpowiedniej infrastruktury.
Promocja aktywnego spędzenia czasu i wyjątkowych doznań to zadania oferty lotniska, w której skład wchodzą:
- Loty widokowe
- Skoki spadochronowe
- Pokazy lotnicze


 

Nurkowanie
Diving Baltic to uznana marka baz nurkowych nie tylko na wybrzeżu, ale i w głębi kraju. Pełen profesjonalizm i wysokie umiejętności instruktorów pozwolą każdemu amatorowi na szybkie przyswojenie podstaw, a po zebraniu doświadczenia umożliwi śmiałe wyprawy wrakowe, pozwalające odkryć historię Bałtyku.

 

 

Rowerowy Szlak Północnych Kaszub
Długość trasy: 115 km
Trudność trasy: trasa średnio trudna
Dominująca nawierzchnia: Mieszana
Czas potrzebny na pokonanie trasy: 12-14 godzin (2 dni)
Rekomendowany rodzaj roweru: rower trekkingowy / górski.

 

 

Marsz Śledzia
W drugiej połowie sierpnia ochotnicy przemierzają Zatokę Pucką z Kuźnicy do Rewy.
Jedni spacerują po starówce inni po plaży a jeszcze inni przez środek Zatoki.
 Atrakcja dla wszystkich odważnych i ciekawych.